"Enter"a basıp içeriğe geçin

Nunufy’ın projesi uDorm, GİGHUB Hızlandırma Programı’nda son turda!

Bir Nunufy girişimi olan uDorm projesi, Girne Gençlik ve Gelişim Merkezi (GİGEM) bünyesinde faaliyet gösteren Genç Girişimcilere Teknik ve Ekonomik Destek Projesi (GİGHUB) kapsamında değerlendirmeye giren 120’den fazla proje arasından ilk 15’e girmeye hak kazandı.

GİGEM ve GİGHUB Hızlandırma Programı


Avrupa birliği tarafından desteklenen GİGHUB projesi dışarıdan bakıldığında yalnızca hibe desteği gibi görünse de arka planda katılımcıların gelişimine yardımcı olacak birçok imkan bulunuyor. Son tura kalmaya hak kazanan 15 proje ekibi için, toplamda 88 saat sürecek; iş geliştirme ve pazarlama konusunda kapasite artırıcı eğitimler, girişim hızlandırma programı desteği ve projelere göre uygun mentörlerin sağlanması gibi farklı alanlarda destek veriliyor. Verilen bu desteklerle, girişimlerin hayata geçmeden önce olabildiğince sağlam bir temelle gelişim sürecine başlaması amaçlanıyor. 15 proje ekibine verilecek eğitimin ardından yapılacak yeni değerlendirme ile birlikte başarılı olan 8 proje, Avrupa Birliği desteği alma şansı yakalayacak.


Verilen eğitimler ve mentörlük desteğine ek olarak; tarım, gıda, teknoloji, pazarlama ve daha birçok sektörden farklı girişimcilerin bir araya getirilerek ortak çalışmalar yürütülebilmesi amacıyla bir girişimcilik ekosistemi oluşturulması da GİGHUB projesinin amaçları arasında.

uDorm


uDorm projesi, Yurt yönetim ekibi ve yurttaki öğrencileri eş zamanlı olarak bulut tabanlı altyapısında buluşturan bir müşteri ilişkileri yönetimi yazılımıdır. Yurt Yönetim ekibi için web panel, konaklayan öğrenciler için ise mobil uygulama arayüzüne sahiptir. Herkes için yurt deneyimini kolaylaştırmak ve yurt işlemlerine harcanan zamanı azaltmak amacıyla 2019 yılında Nunufy tarafından geliştirilmeye başlanmıştır.


Yazılım; yurtlardaki dil bariyerini ortadan kaldırmak, otomasyon ile insan hatasını en aza indirgeyerek konaklayan misafir ve hizmet sağlayan personel arasındaki yanlış-eksik iletişimi azaltmak, müşterinin konaklama deneyimini geliştirerek uzun vadede işletmeye değer katmak ve konaklama hizmeti sağlayan işletmelerin verimini artırmak amacıyla geliştirilmiştir.